Nové CR-V získalo 5 hvězd v crashtestu

Nové CR-V získalo 5 hvězd v crashtestu

Obě verze naší nové Hondy CR-V (tedy hybrid e:HEV i plug in hybrid e:PHEV) se systémem SENSING 360 získaly v nejnovějších bezpečnostních testech Euro NCAP maximální pětihvězdičkové hodnocení.

Šestá generace modelu CR-V, která ztělesňuje závazek společnosti Honda dosáhnout do roku 2050 nulového počtu smrtelných nehod na silnicích s účastí jakéhokoli jejího výrobku, je vybavena řadou vylepšených a modernizovaných technologií, díky nimž dosahuje jedné z nejvyšších úrovní bezpečnosti cestujících a chodců ve své třídě.

 

 

Co mimo jiné umí systém SENSING 360?

Systém Honda SENSING 360 je vybaven kamerou s úhlem záběru 100° směřující dopředu, radarem s milimetrovými vlnami a čtyřmi rohovými radary, které nabízejí kompletní 360° pohled kolem vozidla. Rozpoznávání objektů podle obrazu prostřednictvím modernizované přední kamery modelu CR-V a detekce objektů pomocí radaru umožňuje vozidlu identifikovat čáry na silnici, krajnice, motocykly, cyklisty a další vozidla.

 

Součástí rozsáhlé nabídky Honda SENSING 360 je vylepšený systém Front Cross Traffic Warning, který je navržen tak, aby detekoval přítomnost vozidel vlevo, vpravo a před vozem a poté řidiče upozornil zvukovými, vizuálními a hmatovými signály, pokud se blíží příliš vysokou rychlostí.

Pokud řidič nereaguje, spustí se systém Collision Mitigation Braking System, který automaticky použije lehký brzdný tlak, aby pomohl snížit pravděpodobnost nebo závažnost čelního nárazu. Pokud systém zaznamená hrozící kolizi, začne nyní brzdit silou.

 

Kromě systému Honda SENSING 360, který splňuje přísné bezpečnostní normy Euro NCAP pro ochranu dospělých cestujících při nárazu, obsahuje karoserie modelu CR-V řadu konstrukčních výztuh, které zvyšují celkovou pasivní bezpečnost vozidla.

Patří sem boční rám a horní člen podvozku navržený s více dráhami zatížení, které účinně pohlcují energii nárazu směrem od cestujících. Kromě toho byl A-sloupek navržen a vyztužen tak, aby potlačil deformaci buňky pro cestující.

Kromě pevnějšího a ochrannějšího podvozku mají všechny výbavové varianty nového modelu CR-V ve standardní výbavě celkem 11 airbagů, včetně kolenních airbagů pro oba cestující vpředu, které snižují zranění při čelním nárazu, a bočních airbagů chránících cestující na předních a zadních sedadlech. Poprvé je k dispozici přední středový airbag, který zabraňuje střetu řidiče a spolujezdce při bočním nárazu.